Ocelové montované haly

ocelove-montovane-haly-02-751x388.jpg

Výstavba ocelových hal

Díky mnohaletým zkušenostem a realizovaným stavbám po celé České a Slovenské republice může firma MORKUS Morava s.r.o. nabídnout svým zákazníkům kvalitní služby v oblasti výroby, montáží zemědělských a průmyslových montovaných hal.

Již od doby provedení transformace na společnost s ručením omezeným provádíme montáže a demontáže konstrukcí ocelových hal včetně jejich oprav a renovací. S narůstajícím zájmem zákazníků o služby v této oblasti bylo vytvořeno samostané oddělení s názvem Haly Morkus. Zaměřili jsme se na výrobu a výstavbu nových konstrukcí ocelových hal, včetně dodávky spodní stavby a doplňujících příslušenství. Dodáváme a montujeme ocelové haly s opláštěním a zastřešením. Firma MORKUS Morava s.r.o. se kromě výroby ocelových hal zabývá rovněž výrobou a montáží vybraných ocelových konstrukcí.

Ocelové konstrukce mohou být nosným systémem zděné stavby nebo jsou připraveny pro opláštění ocelovým pláštěm jako montované haly. Ocelová konstrukce je chráněna proti vlivům koroze nátěrem nebo žárovým pozinkováním. Jde především o lehké svařované nebo šroubované konstrukce s použitím hospodárných profilů s důrazem na minimalizaci nákladů na spodní stavbu. Ocelové konstrukce jsou součástí námi dodávaných montovaných hal.

Nabízíme tyto haly

Výrobní montované haly se využívají v mnoha průmyslových odvětvích. Většinou mají montované výrobní haly specifické požadavky na prostory a vnitřní vybavení. Ve srovnání s klasickými skladovými halami je u výrobních hal kladen zvýšený důraz na vnitřní osvětlení, které je nutné zajistit jak speciálními prosvětlovacími prvky.
Tyto haly jsou obdobou klasických skladových montovaných hal. Pro využití v zemědělství kombinujeme nejrůznější typy ocelových konstrukcí od příhradových až po rámové, a to vždy s volnou vnitřní dispozicí pro maximální hospodářské využití zastavěné plochy. Zemědělské haly musí splňovat přísné normy pro skladování plodin a chov zvířat.
Konstrukce pro obloukové haly je vyrobená z pozinkované oceli. Jednotlivé díly obloukové konstrukce jsou spojovány nerezovými spojovacími prvky. Ocelová konstrukce se kotví do základů pomocí ocelových kotev. Díky malé hmotnosti obloukové konstrukce není zapotřebí betonovat masivní patky či betonové pásy, což podstatně snižuje náklady na stavební část haly.
Námi dodávané montované haly jsou ideálním řešením pro paletové i regálové skladování. V porovnání s klasickými obloukovými halami zajistí naše montované haly účelnější a efektivnější ochranu zboží, surovin a materiálů, a to s maximálním využitím prostoru a nízkou nákladovostí. Skladové a logistické haly patří spolu s výrobními halami k nejžádanějším objektům českých i zahraničních investorů.
Montované sportovní haly jsou velmi často využívány pro zastřešení sportovišť většiny známých sportů. Navrhujeme a realizujeme montované sportovní haly s ocelovou konstrukcí. Tento typ stavby se hodí pro zastřešení tenisových kurtů, fotbalových a hokejových hřišť, plaveckých bazénů, hřišť na házenou či volejbal atd.
Konstrukce montované haly jízdárny je tvořena příhradovou nebo bez příhradovou konstrukcí nebo jejich kombinací, plnostěnnými sloupy a příhradovými vazníky. Svými vlastnostmi je jezdecká hala dimenzována na potřebné sněhové a větrové oblasti. To znamená že námi dodávané ocelové konstrukce hal lze dodat a namontovat do jakékoli sněhové a větrové oblasti

Zemědělská hala

ocelove-montovane-haly-03-550x365.jpg

Firma MORKUS Morava s.r.o. je stabilním dodavatelem zemědělských hal pro skladování plodin a chov zvířat. Námi montované haly vynikají skvělými konstrukčními vlastnostmi a možnostmi danou budovu přizpůsobit individuálním požadavkům. Úzce spolupracujeme s firmami, které se zabývají ustájením dojnic, plemených býků nebo mladého skotu. Ze skušeností, které tyto firmy mají, víme, že na každý takovýto chov jsou kladeny různé požadavky ustájení.

Nabídka služeb

Díky mnohaletým zkušenostem a realizovaným stavbám po celé České a Slovenské republice může firma MORKUS Morava s.r.o. nabídnout svým zákazníkům kvalitní služby v oblasti výroby, montáží zemědělských a průmyslových montovaných hal.

Je samozřejmé, že postavenou montovanou ocelovou halu lze po odborné demontáži opravit, přemístit na jiné místo a po montáži opět úspěšně používat. Opětovné využívání ocelových konstrukcí je jednou ze základních cest investičních úspor ve stavebnictví v průmyslu a zemědělství.

Mimo montáží a demontáží ocelových konstrukcí hal nabízíme i výkup nepotřebných montovaných skladů a všech ocelových konstrukcí. Provedeme odbornou demontáž použité ocelové haly nebo celkovou likvidaci a šrotaci nepoužitelné ocelové konstrukce.